sobota, 31 stycznia 2015

Kwadratowa kula ziemska

Kwadratura koła do kwadratu. Sześcianu. Kuli. Moglibyśmy taką mieć, ale stronnictwo prokulistyczne na to nie pozwala, upierając się, że „kula jest to kształt doskonały i do niego dążyć we wszystkim należy”, lecz gdy spytać o argumenty na doskonałość tego kształtu bełkoczą tylko coś o braku kątów, a dlaczego kąty miałyby być gorsze od braku kątów.

O nie, kąty są piękne i ten projekt ukątowienia Ziemi dałoby się przeprowadzić, ale sekretne lobby przeciwników tej koncepcji, zbyt skutecznie ją torpeduje. Właściwie to najlepiej byłoby planetę uprostoadłościennić (i tak nie jest idealnie kulista wbrew propagandzie sp), by kształt przybrała prawdziwie doskonały, zamkniętej księgi obiecującej wspaniale sycącą lekturę. Prostopadłościenna Ziemia to szansa dla ludzkości.

Lecz oni, oni, oni nie chcą, twierdzą, gdy już prawie pokonani, jeszcze się bronią, wołając, iż ledwie im się udało obalić mit o jej płaskości, pokazać ludziom prawdę, że nawet gdyby, mieli nam przyznać rację – a nie przyznają, nie ma mowy – gdyby mieli nam ją przyznać, to jest za wcześnie na tego typu zmiany.

Ale my jeszcze doprowadzimy do usześciennienia kuli ziemskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz