piątek, 2 stycznia 2015

Co zjada wieliczkową sól

Kozopodobne słonie z chowanymi trąbami są pasione w Wieliczce na tamtejszej soli i marzą o lataniu, ale nie mają skrzydeł, mimo że są słoniami wyglądają zupełnie jak kozy, a kozy to stworzenia niefruwające. Ostatnia ich horda mieszka w Wieliczce i chowa swe trąby przed wścibskimi spojrzeniami, sprowadzona tam przez agenta z tarczy z ich pierwotnego habitatu. Zmusiły go, usłyszawszy o wieliczkowej soli.

Wieliczkowa sól spełniła wszelkie oczekiwania kozopodobnych słoni. Zdziwiły je za to jaskółki istniejące tylko w świetle. W ciemności przed i w ciemności po ich nie było i to dziwiło kozopodobne słonie, bo one były cały czas, a ciemności nawet bardziej. Tajemnica jeszcze nie została odkryta, ale kozopodobne słonie są zdeterminowane, by się tu wszystkiego dowiedzieć i tylko coś od tej soli z Wieliczki, na której są pasione, nie mogą się oderwać, by przeprowadzić śledztwo.

Kozopodobne słonie chowając swe trąby nie ufają pasterzowi. Gość wyraźnie coś knuje. Trzeba będzie o tym donieść agentowi z tarczy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz