czwartek, 16 października 2014

Orzech

Jako rzecze sam sir Terry, orzech wygląda w środku niby mózg ludzki. Lecz czy każdy orzech, takim bywa, skoro nawet niektóre spośród tych włoskich, tendencję mają do pozostawania uparcie pustymi, niby głowa ludzka mózgiem nietknięta, co nasuwa pewną myśl. Orzech jest odpowiednikiem ludzkiej głowy, lecz ty nigdy nie będziesz wiedział, której.

Im więcej orzecha w środku, tym więcej w środku jego człowieka, mózgu, im bardziej orzech pomarszczony tym mózg mu odpowiedni marniejszy. Zjadając orzechy przyczyniasz się do znikania mózgów i nie wolno ci wiedzieć, ani wybrać, których – czy zniszczysz babcię, albo dziadka, czy najgłupszego z sąsiadów. To dlatego nie można jeść za dużo orzechów, żeby nie zniknąć za jednym zamachem za dużo ludzi, zjada się i tak przede wszystkim najlepsze orzechy – te puste pozostają. Rozłupane.

Pewnego dnia, wszystkie mózgi znikną zjedzone przez Wielki Pochłaniacz Orzechów (WPO). Być może zrównoważy je coś, co zawierają orzechy laskowe, albo ziemne. Potem WPO pochłonie i te i inne. Nie będzie już orzechów i tylko głupi ludzie bez mózgów.

3 komentarze:

 1. Teoria niewątpliwie prawdziwa, ale mam jedno zastrzeżenie
  "im bardziej orzech pomarszczony, tym mózg mu odpowiedni marniejszy."
  ależ to nie tak, przecież zmarszczki na mózgach to magiczne szufladki na inteligencję, im więcej i im głębsze, tym lepiej.
  Kupowanie opakowań obranych orzechów już nigdy nie będzie się wydawało normalne :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Och, ale nie chodzi o zmarszczki, zmarszczki, tylko całościowe skurczenie i zasuszenie orzecha a w związku z tym i połączonego z nim mózgu.

   Usuń
 2. Mi też orzechy włoskie zawsze się z mózgiem ludzkim kojarzyły:)
  Ponieważ ten blog jest fajny nominowałam Go do Liebster Awards.
  http://whiteconceptshirt.blogspot.com/2014/10/blogostan-i-nominacja-do-liebster-blog.html#more

  OdpowiedzUsuń