sobota, 20 września 2014

Wzór węża

To nie jest wcale tak łatwo znaleźć węża idealnego. Myślisz sobie, że dobry wąż powinien umieć zjeść słonia, ale czy koniecznie musi, a czy nie mógłby w zamian zjeść żyrafy? Żyrafa ma dłuższą szyję, więc by się fajnie w węża wpasowała, a że nie jest giętka jak trąba słonia to jeszcze by robiła w wężu za prostownik przez te pół roku zanim wąż by ją strawił. Ale czy słoń, czy żyrafa to i tak jest wpasowanie się w węża ogromnie dużego nawet, jeśli to by były tylko słoniowe i żyrafie dzieci. Taki wąż nie nadaje się na wzór.

Dobry wąż nie może być za długi, no chyba, że ogrodowy, to nie tylko będzie syczał, ale i cały ogródek nim podlejesz, ale taki zwykły nieogrodowy to dobry jest w długościach malutkich – mieszczących w sobie, co najwyżej jakieś większe mrówki – i w długościach przeciętnych, które zjedzą mysz, czy innego krwiożerczego królika. Wzór węża to wąż polujący na zUe króliki.

I jeszcze wzór węża musi umieć w matematykę. Niekoniecznie, że liczyć, ale wygiąć się w cyfry i te inne matematyczne znaczki, których nie uczą w szkołach, choć nawet wzorowi węża trudno będzie wygiąć się w to dziwne duże E, ale bez problemu powinien umieć robić trzy jak przewrócony ptak z dziecięcego obrazka, siedem bez tej śmiesznej poziomej kreski i nieskończoność jak znak doskonałości po wieczność gryzącej się w ogon. Nie pytajcie dlaczego musi. Jeśli chce być wzorowym wężem powinien takim być.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz