niedziela, 31 sierpnia 2014

Dzień Blogera 2014

Czyli dzień, w którym blogerzy polecają swoim czytelnikom inne blogi. W tym roku prawie nikt z czytanych przez nas blogerów nie napisał swojego wpisu, ale my postanowiliśmy spróbować i przedstawić wam krótko pięć blogów, które nasz absurdalny mózg uwielbia, albo przynajmniej lubi. Postaramy się nie być oczywiści, bo, wy, którzy w ogóle tu zaglądacie na pewno znacie też takie Zwierza, Chatolandię, Kiciputka, tattwę i inne równie znane w okołogeekowskiej blogosferze blogi. Co do polecanych poniżej, w sumie to w większości są blogi naszych znajomych i możecie sądzić o tym, co chcecie, ale my po prostu lubimy tam zaglądać.

1. Anth bloguje – Anth pisuje nieczęsto, ale jak już pisze to ciekawie, a to o wytworach kultury brytyjskiej, a to o wydarzeniach kulturalnych w Polsce (Opener), tudzież o zjawiskach ogólnointernetowych – jednym słowem, jej blog to takie miejsce na myśli młodego geeka. Coś jak nasz ziemniak, tylko więcej ludzi ją czyta.

2. Las problemów (popkulturowych) – czyli blog Lierre i Narbeleth, który rozbiera na części pierwsze różne aspekty seriali i książek sadząc nam internetowy las. Niby podobnie jak u Anth, a jednak zupełnie inaczej.

3. KARABOSKA – Kara prowadzi blog, w którym relacjonuje swoje wyprawy, czy będzie to pobyt na Islandii (którą osobiście kochamy), czy kilkumiesięczna wyprawa przez całe Stany Zjednoczone, szlakiem korzeni i tego jaka ta Ameryka na co dzień jest.

4. Efka i koty – jeden z pierwszych blogów jakie śledziliśmy i, które śledzimy wciąż. Efka pisze o swoich kotach i swojej twórczości, która się wokół kotów kręci. To taki codzienny koci miszmasz, do którego z przyjemnością się wraca, po geekowskich i absurdalnych dziwacznościach.

5. Deertube – tumblr, ale tumblr autorski, na którym Jeleń postuje swoje wytwory. Jeleń ma talent i jest jeleniem.

6. Mhrok, zUo i guziki – Zosia jest żółwiem, ale jej blog nie jest poświęcony żółwiom. To miejsce na Zosię, matematykę, dziwne (i takie bardziej na poważnie) rozkminy, a nawet na przygodę z betowaniem naszych tekstów.

7. Ponder Times – Ponder to nie żadne zwierzątko, no chyba że za takie uznamy buca i trolla, ale musimy uczciwie przyznać, że jest to buc i troll samoświadomy. Lubimy Pondera, ale czasem mamy ochotę przyłożyć mu czymś ciężkim. Niech to będzie dla was najlepsza rekomendacja. A, no i Ponder jest strasznie leniwy.


Tak, nie umiemy liczyć do pięciu. Zosia umie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz