piątek, 18 lipca 2014

Tajni listonosze

Myślicie, że pracują w nocy, nie pukają, nie dzwonią do drzwi, ubrani w czerń roznoszą tajną pocztę w czarnych kopertach opisanych czarnym atramentem, pocztę spisaną na czarnym papierze – ich tajemnicą jest skąd wiedzą, co i gdzie dostarczyć. Ale nie.

Tajni listonosze ukryci są w prawdziwych listonoszach, wyglądają na świat przez ich oczy i krzyczą by ich uwolnić, bo nie mogą roznosić poczty, co jest a) ich życiowym powołaniem oraz b) szalone, ponieważ są uwięzieni właśnie w listonoszach – nietajnych – więc nie tylko wykonują pracę swoich marzeń, ale też są rozpoznawani jako listonosze. Gdyby wyszli na zewnątrz, nikt nie wiedziałby, że są listonoszami, na tym polega ich tajność, nikt by im żadnej poczty nie powierzył, nawet tajna poczta, która świetnie prosperuje w podziemiach. Ale nie wyjdą. Nikt ich nie słyszy, czasem tylko ktoś zauważa szalony błysk w oku listonosza, lecz zaraz o nim zapomina, albo uznaje swojego dostawcę poczty za wariata.

Tajni listonosze śnią o ciemnych nocach i czarnych przesyłkach, lecz ich sen nigdy się nie spełni.

2 komentarze:

  1. W takim razie któż roznosi ową świetnie prosperującą tajną pocztę? Może są też pól tajni listonosze o których listonoszowatowości wiedzą niektórzy?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Być może tajna poczta wcale nie istnieje. Być może jest tylko naszą halucynacją. A może roznoszą ją prawdziwi listonosze po godzinach.

      Usuń