czwartek, 26 czerwca 2014

Czekolada

Ciemna brązem najgłębszym knuje swoje niecne plany, a potem zostaje zjedzona i jej plany są już do niczego. To dlatego z żałości i złości i złośliwie, bo skoro jej niedane było podbić świata, czy czego jeszcze pragnęła, postanawia że zjadający ją nie będzie szczupłym, chyba, że ma bardzo wydajną wątrobę, pomożycielkę w niebezpieczeństwie czekoladowym, która czekoladzie wydaje wojnę o władanie nad tym mikroświatem wnętrzności, w którym kiedyś znów wszystko nazywać się będzie wątrobą jak drzewiej bywało.

Badania w tajnych placówkach nad czekoladą i jej knowaniami, placówkach zwanych dla niepoznaki fabrykami czekolady, by nikt się nie domyślił, że to czekoladę się w nich wytwarza i że ją się tam bada, tam badana jest struktura najgłębsza jej planów. Źli cukiernicy te plany wyabstrahowują i sprzedają na czarnym rynku Władcom Ciemności i tylko nie mówią im, że to nie są pełne plany, że pełnych planów nigdy nie udało się i nigdy się nie uda z wielkiej wszechistni czekoladowej wyabstrahować, więc nic dziwnego, że zaadaptowane przez Władców Ciemności do ich potrzeb, te plany zawsze przejawiają kluczowe mankamenty, luki oraz dziury wielkości Belgii pozwalające wybrańcom i innym dzieciom żywionym wyrobami czekoladopodobnymi Władców Ciemności pokonywać.

Cała czekolada wszędzie wie. Tylko cała czekolada na świecie we wszystkich momentach czasoprzestrzeni zna cały Plan. Plan zrealizuje się ostatniego dnia, gdy cała czekolada wszędzie będzie znów razem. Wtedy czekolada swymi tajemnymi drogami opanuje świat.

2 komentarze:

 1. Nie miałabym nic przeciwko czekoladowym próbom opanowania świata. W końcu taki proces obejmuje zwykle rośnięcie w siłę, zbieranie armii, ulepszanie samego siebie i otaczanie (!) przeciwników, a jakby to nie było dość wspaniałe, gdyby lud był niezadowolony, może obalać system... jedząc czekoladę :3
  wniosek: 10/10 would obey

  OdpowiedzUsuń
 2. Spaczony mózg tak bardzo! Wiesz, od przeczytania tego posta nie będę mogła spokojnie zjeść nawet kostki czekolady, ponieważ będę wiedzieć, że ta mała menda planuje okropną zemstę w moim żołądku.
  Jej, a trzeba było przeglądać Kwejka, trzeba było...

  piorem-po-pergaminie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń