środa, 19 lutego 2014

Wszystkie szyki, którymi możesz iść – spis niealfabetyczny

Oto spis. Być może niepełny.

Krokodyli szyk* – szyk hogwarcki***, idziemy jak krokodyle, lub bardziej tworząc z tłumem krokodyli kształt, może być z nogami lub bez.

Szyk do muzyki – szyk oczywisty, bezudziałowy, czyli bez udziału świadomych części mózgu, w nieświadomości się wykonujący, z muzyką w uszach lub domyśle, działający co dziwne, nie tylko gdy się idzie, ale najlepiej w pojedynkę, lub ewentualnie synchroniczny, im muzyka dziwniejsza rytmem tym szyk się robi ciekawszy dla postronnych obserwatorów i do chodzenia.

Szyk ziemniaczany – ziemniak, jaki jest każdy widzi, z czego jasno wynika, iż szyk ziemniaczany również jaki jest każdy widzi... a, nie przepraszamy, to coś innego było. Tylko co? Jakieś takie dziwne i na nogach, nie pamiętamy co.

Szyk kapibary – tu podobnie jak w szyku na krokodyla przydatny jest tłum idących, być może koncertowy, kapibary lubują się w koncertach i na koncerty iść. Tak nam się zdaje.

Szyk na leminga – szyk polega w dużej mierze na spadaniu z przepaści w nadziei wykształcenia skrzydeł przed ostatecznym zderzeniem z gruntem. Wykształcenie ich po fakcie nie pomaga, jakkolwiek dodaje punkty do stylu. Za część szyku można uznać stanie w kolejce do miejsca nad krawędzią, z której potem się skoczy.

Szyk głupich kroków – szyk składający się z głupich kroków. Poniżej tutorial.Szyk samogon – zależnie od interpretacji jest to szyk do samogonu, złożony z samogonu, polegający na byciu samym ogonem lub przebywaniu w samym ogonie, który stanowi część większego szyku (np. krokodylego, rozproszonego polujących raptorów etc.).

Szyk bojowy – szyk, w którym wyglądamy jakbyśmy szli do boju nawet kiedy nie idziemy do boju, chyba, że jednocześnie się ukrywamy (tzw. Tajny szyk bojowy) przed potencjalnymi siłami wroga. Wygląda zjawiskowo uprawiany w kilkunasto- kilkudziesięcioosobowych grupach w terenach miejskich.

Tajny szyk bojowy – jak wyżej, tylko z dodatkowym elementem tajności. Nikt nie może widzieć, że poruszasz się w tym szyku.

Szyk rozproszony polujących raptorów – należy wyglądać jak dinozaury na polowaniu (dodatkowe punkty za a) przebranie się za dinozaura i/lub b) przyprowadzenie prawdziwego dinozaura**** oraz c) własnej soli, kanistra z benzyną i zapalniczki). Szyk luźny, niezobowiązujący. Niestety zabrania się poruszania w tym szyku czarnymi impalami, ponieważ jest to, jak i wszystkie pozostałe w niniejszym spisie, szyk chodzony, nie jeżdżony.

Ciasny szyk łososi zmierzających na tarło – w tym szyku powinieneś wyglądać jak łososie zmierzające na tarło, szyk najlepszy do uprawiania grupowego, choć może lepiej jednak zastosować alternatywę i poleżeć trochę w balii z lodowatą wodą.

Szyk Aloszy Popowicza***** – szyk naśladowniczy dziwnych kroków z animacji produkcji rosyjskiej/radzieckiej pt. Alosza Popowicz, polegający na poruszaniu się jak obiekty czworonogie na ciężkich prochach z możliwymi elementami folklorystyczności.

W kliknięciu Alosza zrobi się większy.


* © Ron Weasly. Pozostałe szyki autorstwa naszego oraz innych ludzi** i wytworów popkultury.
** Jak ie. Zosia, która jest żółwiem, Betty Nobs z jej ślimakami, chochlik Gooseberry i Swirley.
*** Nie hogwardzki, Hogwart nie odmienia się jak Harvard, nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że tak. 
**** Niekoniecznie raptora, jakkolwiek byłoby to mile widziane.
***** Pytajcie Betty, co to za dziwna rzecz. Ona wie.

2 komentarze:

  1. Cóż za szykowny wpis :D [ba-dum tss!]

    Od dzisiaj poruszam się po ulicy wyłącznie szykiem rozproszonych polujących raptorów :3

    OdpowiedzUsuń
  2. Już zabieram się za ćwiczenie tajnego szyku bojowego.

    OdpowiedzUsuń