czwartek, 27 czerwca 2013

Metamorfozy

Zmienić się w słuch i już nim pozostać, kołatką do elewacji, kołatką do wszystkich możliwych ścian. Stuk-puk zapukają ci do ściany, nie usłyszysz, ale kołatka już wie. Oni tu są. Ci, którzy przyszli, ci, którzy nie. Będą czekać, będą tam stać aż im nie otworzysz, nie odejdą, choć ich nie zobaczysz, nie tych, którzy potrafią zapukać do kołatki, która nie zna smaku drzwi.

Metamorfoza w ucho, w ślimaki, błędniki i w kory - nic trudnego, ale to jeszcze nie słuch, to tylko narządy. Zmiana w słuch wygląda inaczej, wygląda skupieniem, nie wygląda wcale. Chce się i się jest. By słyszeć każdy dźwięk, każdą głoskę, niekoniecznie rozumieć, jeśli niepodłączonym do oprzyrządowania, ale łącze można sobie zostawić.

Metamorfoza w kołatkę nie następuje celowo. Przychodzi przez sen, przychodzi przez klątwę od osób, które cię lubią i chcą zrobić prezent, chcą podarować kołatkowe perceptorium, a nie da się bez pełnej przemiany, nie bez mocnych halucynacji - zbyt niebezpieczne. Nie da się też odkołatkować, ale to bezpieczne taka przemiana i zmieniający wiedzą nawet, kiedy nie, a kołatki lubią sobą być i tylko czasem im żal, zwłaszcza tym nie przy drzwiach - one nigdy nie były stworzone jako, one czasem trochę pamiętają z bycia nie.

Elewacyjne kołatki lubią się nocami maniakalnie śmiać na swoich nieludzkich częstotliwościach i tylko zamienionym w słuch można usłyszeć, choć niekoniecznie się chce. Ale można się od nich nauczyć i przetworzyć na częstotliwość dla ludzi już po powrocie do kształtu, do niesłuchu. Można. Jeśli się chce.

2 komentarze:

 1. Och, Ginny, PT, Wy nawet ze zwykłego powiedzonka potraficie wycisnąć tyle absurdu.

  Choć wiem, że niełatwo być kołatką, po lekturze tego postu czuję nieodpartą pokusę połączenia się z nimi, uczenia się od nich.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wszystkim jest absurd.
   Chęć połączenia się może być stanem naturalnym, ale nie musi. Przed użyciem, skonsultuj się... nie, z nikim się nie konsultuj. Po prostu to zrób.
   Gin&PT

   Usuń